Teklif İsteyin
0 (533) 626 66 56

Thermowood Deck Ürünleri

Kullanım alanlarının daha fazla olduğunu gördüğümüz bu uygulama ile balkon tavanlarımız daha şık hale gelmektedir. Değerli ağaçlar kategorisinde olarak sert tabakası bakımından tercih edilen, aynı zamanda ıslak ve nemli alanlarda çok büyük başarılan sağlayan kaplama işlemi için birçok öneri sunabilmekteyiz. Uygulaması yapılmakta olan ahşabın en az 180c ile 210c arasındaki ısıl işleme tabi tutularak buhardan korunması işlemine Thermowood denildiği için, uygulama işlemine ve kullanımına ise Thermowood Deck diyebiliriz. Yani anlayacağımız şu ki bir nevi fırınlanma sisteminden geçerek ne oranının da ayarlanması sonucu kullanıma hazır hale getirilen ahşap parke olduğunu bilmekteyiz. Bu işlem sayesinde ahşabın nem oranı % 4,6 kadar düşürülerek ahşabın renginde karamelleşme meydana getirilir ve rengi sabitlenir. Mera edilen renklerin meydana getiriliş durumu da tam da bu şekilde elde edilmektedir. %100 doğal olan bu malzeme bu işlemlerden geçtikten sonra kesinlikle çürüme oluşturmaz, aksine mevsim şartlarına karşı daha dayanıklı bir hal alındığı bilinir.

Sadece döşeme işlemi görmediği gibi özel işlemlere tabi tutulduktan sonra ahşabın ısı yalıtımına da destek verdiği gözlemlenmektedir. Yanmaya karşı %30 daha dayanıklı ve görselliği bakımından da daha şık olduğunu görmekteyiz. Hem dış kaplamalarda, hem de dış zemin kaplamalarında oldukça güzel sonuçlar alınmaktadır. Dört mevsime duyarlı olmasının en büyük avantajlarından biri ise hem ıslaklığa, hem de güneş ışınlarına karşı kuvvetli oluşudur. Özellikle inşaat sektöründe büyük yankı uyandırarak hayatımıza girmeyi başarmış olması kendine güveninden ve ortaya koymuş olduğu artılardan kaynaklanır. İhtiyacınız olan alanlarda Thermowood Deck kullanarak alanınızın daha zengin ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bireysel veya ticari hiç fark etmeksizin her kesin kolaylıkla tercih edeceği bir üründür. Baktığımız zaman Türkiye’nin hemen her yerinde kullanılmakta ve uzun ömürlü olduğu konuşulmaktadır. Büyük site projelerinde, butik sitelerde, otellerde, spor salonlarında, park bahçelerde ve çocuk oyun alanlarında bu malzeme ile karşılaşmamız mümkündür. Dayanıklı olması, kolay kolay bozulmuyor olması ürün memnuniyetini bir kez daha kanıtlamıştır.

Ürünler arasında renk dağılımlarına göre isimlendirilen farklı çalışmalarında yapılabileceği ahşap ile balkon tavanlarınızı, kapı giriş bölmelerinizi, arazinizde yer alan küçük binalarınızın tamamını bu malzeme ile kaplayabilirsiniz. Son derece kaliteli bir dış cephe uygulaması olarak bilinerek, olduğundan fazla görsel estetiğe de sahip olmaktadır. Dekorasyonların en doğal ve en kullanışlı halini bizlere yansıtan Thermowood Deck sayesinde sağlıklı bir yaşamın keyfini sürebilirsiniz. Üretici firması tarafından belirli standart ölçülere tabi tutularak meydana getirilen bu ürünler, yeri geldiğinde özel ölçülere de sahip olabilmektedir. Çoklu alımlarınızda kullanacağınız ve uygulayacağınız alanları belirlemeniz ve iletmeniz ile ilk adımı atarak hangi ürünün daha çok yakışacağı ve verim alınacağı detaylarına da şahit olabilirsiniz. Bozulma, kırılma, ters dönme veya esneme göstermeyen sağlamlığı karşısında bir kez daha hayran kalacağınız bir yapı malzemesidir.